उत्पाद का विवरण
उत्पत्ति के प्लेस: वियतनाम
ब्रांड नाम: Ziitek
प्रमाणन: RoHS
मॉडल संख्या: TIF100-30-01U
भुगतान और शिपिंग की शर्तें
न्यूनतम आदेश मात्रा: 1000PCS
पैकेजिंग विवरण: 24*13*12 सेमी डिब्बों
प्रसव के समय: 3-5 कार्य दिवस
भुगतान शर्तें: टी/टी
आपूर्ति की क्षमता: 100000pcs/दिन
सबसे अच्छी कीमत पाएं
प्रमुखता देना:
उत्पाद का नाम:
3.0W/MK टर्मल पैड निर्माता प्रत्यक्ष बिक्री स्वयं चिपकने वाला थर्मल पैड के साथ सुपर सॉफ्ट थर्मल पैड
रंग:
काला
कठोरता:
65/27 तट 00
घनत्व:
3.0g/cm g
प्रकार:
3.0w/mk
कीवर्ड:
थर्मल पैड
सामग्री:
सिरेमिक से भरा सिलिकॉन इलास्टोमेर
लौ रेटिंग:
94 V0
आवेदन:
एआई प्रोसेसर, सीपीयू, जीपीयू आदि।
उत्पाद का नाम:
रंग:
काला
कठोरता:
घनत्व:
3.0g/cm g
प्रकार:
कीवर्ड:
थर्मल पैड
सामग्री:
लौ रेटिंग:
94 V0
आवेदन:
3.0W/M.K Termal Pad Manufacturer Direct Sale Super Soft Thermal Pad With Self-Adhesive Thermal Pad
Product descriptions
Features
> High thermal conductivity
> Supersoft and highlycompliant
> Self-adhesive without the need for additional surface adhesives
> Good insulation performance
Application
> Power tools
> Network communication products
> Electric vehicle batteries
> Computer CPU/GPU Cooling
> New energy vehicle power systems
Typical Properties of TIF®100-30-01U Series
Property Value Test method
Color Black Visual
Construction & Compostion Ceramic filled silicone elastomer ******
Density(g/cm³) 3.0 ASTM D792
Thickness Range(inch/mm) 0.010~0.020 0.030~0.200 ASTM D374
Hardness (Shore 00) 65 27 ASTM 2240
Recommended Operating Temperature -40 to 200℃ ******
Breakdown Voltage(V/mm) ≥5500 ASTM D149
Dielectric Constant 7.0 MHz ASTM D150
Volume Resistivity >1.0X1012 Ohm-meter ASTM D257
Flame rating V-0 UL 94 (E331100)
Thermal conductivity 3.0 W/m-K ASTM D5470
3.0 W/m-K ISO22007
Product Specification
Product Thicknesses: 0.010"(0.25mm)~ 0.200" (5.00mm) with increments of 0.010"(0.25mm).
Product Sizes: 16" x 16" (406mm x 406mm)